sobota, 29 września 2018

Nowocześnie na PL.weber

Saint Gobain Weber Polska zaprezentował niedawno swoją nową odsłonę strony internetowej. Rozmieszczenie treści dopasowano do oczekiwań użytkownika, ułatwiono dostęp do bibliotek wiedzy o systemach i produktach Weber.

Jednak prawdziwą niespodzianką jest adres strony. Jeśli zamierzasz odwiedzić obecną stronę internetową Webera w Polsce, wystarczy wpisać adres: pl.weber w przeglądarce.

Dotychczasowa strona Webera nie była już w stanie odpowiednio prezentować stale poszerzanej oferty. Witryna została zmieniona, uwzględniając trendy technologiczne i zmieniające się oczekiwania użytkownika.

- Rewolucyjną zmianą jest przeniesienie strony Webera pod nową, firmową domenę najwyższego poziomu. Pomimo tego, że jej wprowadzenie wydaje się zaskakujące dla specjalistów branży interaktywnej, to jednak właśnie w takich unikalnych domenach tkwi potencjał – stwierdza Krzysztof Snopek, koordynator ds. rozwiązań digital marki Weber. –  Czy jest to niebezpieczne dla wyników wyszukań? Google zapewnia, że nie ma już domen najwyższego poziomu, które miałby w jakiś sposób faworyzować w trakcie indeksowania treści w wyszukiwarce. Warto zatem wyróżnić markę.


Domeny najwyższego poziomu (generic top-level domains – gTLDs) często spotykamy w sieci jako domeny krajowe (w Polsce jest to domena .pl). Saint-Gobain zdecydował się na oryginalną domenę .weber we wszystkich państwach, w których działa marka Weber. W Polsce wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać pl.weber – łatwe, prawda?

Strona umożliwia szybkie pozyskanie wiedzy. Umacnia też relacje Webera z klientem.

- Współczesny konsument najczęściej bywa rozpieszczany przez rynek w przestrzeni komunikacyjnej. Chociaż Weber dostarcza branży produkty, które obronią się same, to zwracamy należytą uwagę na permanentne udrażnianie dostępnych kanałów informacji – wyjaśnia Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu marki Weber.

Rozwiązania oferowane przez markę Weber można spotkać w sześćdziesięciu krajach na całym świecie. Oferta to efekt złączenia firm Weber Terranova, maxit oraz Deitermann. Weber zatrudnia w Polsce ponad 260 pracowników, posiada fabryki oraz terminale logistyczne. Marka Weber w Polsce istnieje w ramach spółki Saint-Gobain Construction Products Polska.

Brak komentarzy: